Premiera polskiej wersji Microsoft Windows Small Business Server 2003

Microsoft Windows Small Business Server 2003 jest jedyną zintegrowaną platformą serwerową przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), która umożliwia szybkie i łatwe osiągnięcie korzyści z technologii oraz zwiększenie wydajności pracy.

W Teatrze Stara Prochownia na warszawskiej Starówce odbyła się premiera polskiej wersji Microsoft Windows Small Business Server 2003. W spotkaniu wzięli udział klienci, partnerzy oraz przedstawiciele mediów. Gościem honorowym był Mauro Meanti, szef działu biznesowego na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w firmie Microsoft, który w swoim wystąpieniu omówił zastosowanie zintegrowanych rozwiązań sieciowych jako standardu nowoczesnego przedsiębiorstwa.

W ubiegłym roku podczas VII edycji Medalu Europejskiego dla Wyrobów, organizowanego przez Komitet Integracji Europejskiej i Business Centre Club (BCC) Small Business Server otrzymał Medal Europejski.

Windows Small Business Server 2003 jest rozwiązaniem adresowanym do małych i średnich przedsiębiorstw posiadających do 75 stacji roboczych. Dzięki integracji poczty elektronicznej, faksu, bazy danych, bezpiecznym łączom internetowym, wewnętrznej sieci, zdalnemu połączeniu, wspólnemu korzystaniu z plików i drukarki, funkcjom archiwizacji i rekonstrukcji oraz platformie aplikacji do prac w zespołach rozwiązanie to pozwala zwiększyć wydajność pracy.

Microsoft Windows Small Business Server 2003 jest produktem czwartej generacji, opartym na najbardziej niezawodnym systemie operacyjnym wyprodukowanym przez firmę Microsoft – Windows Server 2003. Zawiera także najlepsze w swojej klasie produkty, takie jak Microsoft Exchange Server 2003 oraz usługę Microsoft Windows SharePoint Services.

„Microsoft Windows Small Business Server 2003 pomaga przedsiębiorstwu zwiększyć konkurencyjność na rynku oraz obniżyć koszty związane z prowadzoną przez niego działalnością. Ponadto produkt ten jest niezwykle przyjazny użytkownikowi” – powiedział Dariusz Korzun, szef grupy serwerów infrastrukturalnych w polskim oddziale firmy Microsoft „… de facto samodzielnie konfiguruje sieć i instaluje aplikacje serwerowe” – dodał Dariusz Korzun.

Podczas dzisiejszego spotkania firmy Microsoft i Intel ogłosiły wspólną inicjatywę, której celem jest wykorzystanie funduszy strukturalnych Unii Europejskiej m.in. we wdrażaniu nowych technologii informatycznych. Microsoft i Intel będą w związku z tym nawiązywały kontakty z urzędami administracji publicznej i firmami sektora MSP, a także doprowadzą do powstania specjalnie dedykowanego tej inicjatywie wortalu, który będzie ważnym źródłem informacji na temat pomocy technicznej dla administracji publicznej oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Firmy Microsoft i Intel podkreśliły znaczenie informatyzacji małych i średnich przedsiębiorstw w przededniu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Premierze polskiej wersji SBS 2003 towarzyszyła wystawa fotografii krajobrazowej z początków XX wieku.