Przez internet wypłacił 30 tys. zł z cudzego konta bankowego

Gliwiccy policjanci z Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzą czynności w sprawie 23 letniego mieszkańca woj. małopolskiego, który za pośrednictwem internetu wypłacił ponad 30.000 zł. z konta bankowego jednej z gliwickich firm.

Na początku grudnia bieżącego roku firma transportowa z Gliwic złożyła zawiadomienie o przestępstwie, w którym informowała, że pod koniec listopada br. z jej rachunku zniknęło 32.300 zł – pieniądze drogą internetową zostały przelane z konta firmy na prywatne konto mieszkańca Małopolski. Bank zablokował konto tego mężczyzny, ale ten w międzyczasie zdążył wypłacić już 27.000 zł. 3 grudnia mężczyzna podjął kolejną próbę wypłaty pieniędzy i wówczas został zatrzymany przez krakowską policję.

Zatrzymany to 23-latek, ma podstawowe wykształcenie i kurs stolarza, w przeszłości nie był karany. Tłumaczył, że nie ma nic wspólnego z przestępczym procederem – twierdził, że spodziewał się przelewu podobnej sumy, wypłacone z konta pieniądze wydał na bieżące potrzeby. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Źródło informacji: Wydział Komunikacji Społecznej KWP Katowice