Ruszyła rejestracja do Strażnika Systemu

Rusza druga edycja konkursu „Strażnik Systemu” – ogólnopolskiego internetowego testu wiedzy o bezpieczeństwie systemów komputerowych, organizowanego przez polski oddział Microsoft. Zabawa adresowana jest przede wszystkim do administratorów sieci, jednak uczestniczyć w niej mogą wszyscy zainteresowani tematyką bezpieczeństwa komputerowego. Gra rozpocznie się 10 października i potrwa dwa tygodnie.

Konkurs przypomina powieść w odcinkach, w której fikcja przeplata się z rzeczywistością, a przyszłe losy bohaterów zależą od poprawności decyzji uczestników rozgrywki. Konkurenci będą stopniowo informowani o wydarzeniach, które rozgrywają się w wirtualnym świecie. Codziennie, z wyłączeniem weekendów, o różnych porach dnia w oknie gry będą pojawiać się informacje o kolejnych zdarzeniach oraz pytania z zakresu bezpieczeństwa sieci komputerowych. Punktacji podlega nie tylko trafność odpowiedzi, lecz również szybkość reakcji, a zatem czas, w jakim została ona udzielona.

„Strażnik Systemu jest adresowany do administratorów sieci komputerowych, szczególnie zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu wezmą udział w splocie intrygujących wydarzeń na miarę najbardziej zagadkowych powieści szpiegowskich. Jednocześnie będą mieli niepowtarzalną możliwość zmierzenia się z najlepszymi specjalistami ds. bezpieczeństwa z całej Polski” – powiedział Andrzej Zaremba z polskiego oddziału Microsoft.

Jest to już druga edycja konkursu. Zeszłoroczne zmagania, zorganizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Komputera, cieszyły się ogromną popularnością – w grze wzięło wówczas udział ponad 2500 osób. Polacy dowiedli również swojej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa IT w europejskiej edycji konkursu Gatekeeper Test, gdzie w klasyfikacji drużynowej Polska okazała się najlepsza spośród 19 krajów, które wzięły udział w zawodach, natomiast pochodzący ze Szczytna student Politechniki Warszawskiej – Adrian Kaczmarczyk, pokonał 22 tys. specjalistów ds. bezpieczeństwa i wygrał cały konkurs.

Na zwycięzców tegorocznego konkursu „Strażnik Systemu” czeka wiele atrakcyjnych nagród – wśród nich wyjazd na konferencję IT Forum 2005 w Barcelonie, notebook oraz panel LCD Maxdata.

Źródło informacji: Microsoft Polska
Strażnik Systemu