Standardy bezpieczeństwa? Nie w Windows Vista

Microsoft przedłuża i strasznie zwleka z wprowadzeniem standardów bezpieczeństwa do swojego produktu Windows Vista – donosi światowej sławy ekspert ds. bezpieczeństwa i kryptologii, Bruce Schneier.

The Trusted Computing Group (TCG), w skład której wchodzą Microsoft, Sony, AMD, Intel, IBM, Sun oraz HP, opracowało szereg wskazówek, które mając pomóc w tworzeniu bezpiecznego systemu operacyjnego.

Mowa tu m. in. o projektowaniu, implementacji oraz zasadach użytkowania. Część tego wartościowego dokumentu można pobrać tutaj.

Jednak, jak nas informuje Bruce, Microsoft skutecznie „miga” się od wprowadzenia tych zasad do swojego systemu Windows Vista.

„Dzieje się coś dziwnego. Microsoft robi wszystko, aby prace nad dokumentem stworzonym przez TCG utknęły w martwym punkcie, co z kolei zapewni to Microsoftowi nie wdrażanie go do systemu Microsoft Vista (aka Longhorn)” – mówi Bruce.

Aby rozwiązać całą zagadkę, Bruce napisał krótki esej, który z kolei wywołał burzliwą dyskusję na łamach serwisu SlashDot.

Póki co, Microsoft nie skomentował ani newsów, ani publikacji Schneier’a ani dyskusji. Cisza.
Źródło: The Register, Bruce Schneier Blog
msvista.pl