Szkolenia i warsztaty z systemu Linux

Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej „PROIDEA” w Krakowie organizuje certyfikowane, 3-stopniowe szkolenia z technologii sieciowych oraz systemu Linux. Szkolenia te mają za zadanie propagowanie świadomości o nowoczesnych technologiach informatycznych i ich zastosowaniu poprzez przekazywanie fachowej wiedzy. Główny nacisk jest położony na edukację warsztatową. Zajęcia są prowadzone przez pracowników AGH Kraków, doświadczonych administratorów jak również przez osoby, które prężnie działają przy grupach użytkowników Linuksa.

Jak wiadomo obecnie system Linux promowany jest do zastosowań w administracji państwowej w Unii Europejskiej (przykład Monachium – wdrażanie 16 tys. sztuk w/w systemu operacyjnego). Podstawowymi zaletami skłaniającymi organizacje rządowe do zastosowania systemu typu Open Source są bezpieczeństwo informacji, jego wysoka jakość oraz skalowalność systemu. W najbliższym czasie możemy się spodziewać dalszego wzrostu zapotrzebowania na specjalistów oraz użytkowników, którzy będą odpowiednio przygotowani do nowych wymogów stawianych im przez pracodawców.

Priorytetowym celem organizowanych przez fundację jest stworzenie wykwalifikowanej kadry osób zdolnych zarządzać technologiami przyszłości.

Całkowity czas trwania kursu obejmuje 180 godzin i składa się z trzech etapów. Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje certyfikat ukończenia kursu, niezbędne materiały szkoleniowe (skrypty + CD) oraz dodatkowe gratis takie jak plecak, koszulkę, kubek oraz smycz na klucze. Po zakończeniu kursu stopnia pierwszego uczestnicy przystępują do bezpłatnego egzaminu, po zdaniu, którego otrzymują certyfikat oraz dyplom technika.

Program szkolenia jest bardzo bogaty. Pierwsza część kursu rozciąga się od historii powstania systemu GNU/Linux, instalację, podstawową konfiguracje, przez podstawy budowy i zarządzania sieciami komputerowymi, po wstęp do kryptografii i zasady bezpieczeństwa sieci, a także systemów komputerowych.

Więcej informacji na stronie projektu: http://www.proidea.org.pl