Windows i Linux idą łeb w łeb

Według ekspertów, różnice pomiędzy systemami z rodziny Windows i Linux odnośnie aspektów bezpieczeństwa coraz częściej zacierają się i stają się jednolite. Ciężko oznajmić, który z nich ma przewagę.

„Kilka lat temu Linux był bez wątpienia systemem bezpieczniejszym niż Windows, jednak to się już zmieniło” wypowiada się Graham Titterington, analityk z firmy Ovum.

„Moim zdaniem Linux ma wciąż poważne niedociągnięcia i naprawdę nie wiem, skąd przeświadczenie, iż jest on systemem bezpieczniejszym niż Windows.”

Graham dodaje, iż Microsoft w ciągu dwóch ostatnich lat zrobił prawdziwe postępy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo swoich produktów.

John Engates, pracownik firmy Rackspace oferującej hosting zarówno poprzez serwery zarządzane Linuksem jak i Windowsem, powiedział:

„Jeżeli zastanawiasz się skąd biorą się Linuksowe talenty, to odpowiedzią będzie tutaj generacja młodych”. Dodaje także:

„Linux ma przewagę wśród informatyków i studentów, którzy się go właśnie uczą i poznają. Jednak Microsoft ułatwił życie wszystkim przeciętnym użytkownikom komputerów”.
Źródło: Vnunet