Windows XP po polsku

Dzisiejszego dnia w Warszawa odbyła się uroczysta premiera polskiej wersji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft Windows XP.Na polską premierę przybył gość specjalny – Jean Philippe Courtois – prezes Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corporation, który jest odpowiedzialny za działalność firmy Microsoft w 38 krajach.

Microsoft Windows XP powstał z połączenia dwóch dotychczasowych linii systemów operacyjnych dla komputerów osobistych – Microsoft Windows Millennium Edition dla użytkowników domowych oraz Microsoft Windows 2000 dla użytkowników biznesowych. W wyniku powstał produkt, który łączy najlepsze cechy swoich poprzedników – łatwość obsługi oraz niezawodność i bezpieczeństwo.

Windows XP dostępny jest w dwóch wersjach, w zależności od przeznaczenia i wymagań użytkownika – Windows XP Home Edition oraz Windows XP Professional

Windows XP Home Edition jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych lub do użytku domowego dla całych rodzin i charakteryzuje się niezawodnością, stabilnością oraz bogatymi narzędziami od korzystania z mediów cyfrowych, sieci domowej i komunikacji w czasie rzeczywistym.

Windows XP Professional, stanowi rozszerzenie wersji Home Edition. Windows XP Professional to doskonały system operacyjny dla firm dowolnej wielkości i dla użytkowników o najwyższych wymaganiach. Oferuje on dodatkowe funkcje zdalnego dostępu, lepszą ochronę danych oraz bogatsze możliwości zarządzania.

Windows XP ma całkowicie nowy graficzny interfejs użytkownika. Ułatwia on pracę i odświeża wygląd dobrze znanego pulpitu, który staje się prosty, kolorowy i bardziej przejrzysty, a jednocześnie sprawia, że obsługa komputera jest łatwiejsza i intuicyjna.

Windows XP rozszerza możliwości komputerów na urządzenia cyfrowe i usługi WWW. Na przykład posiadacze kamer cyfrowych i skanerów mogą kopiować obrazy do komputera, przeglądać je, drukować i udostępniać całemu światu. Windows XP wzbogaca też możliwości i doświadczenia związane z muzyką cyfrową, ułatwiając szybkie tworzenie kolekcji muzycznych i przenoszenie ich do popularnych, przenośnych odtwarzaczy. Ponadto Windows XP ułatwia użytkownikom znajdowanie i przeglądanie filmów dostępnych w sieci WWW, edycję i udostępnianie własnych filmów oraz odtwarzanie filmów z płyt DVD.

Nowy system stanowi ważny krok w kierunku urzeczywistnienia wizji Microsoft .NET, polegającej na dostępie do informacji z dowolnego miejsca, o dowolnej porze i za pomocą dowolnego urządzenia. Komputer z systemem Windows XP umożliwia użytkownikom przejście ze środowiska odrębnych aplikacji, usług i urządzeń do całkowicie sieciowego środowiska komputerowego, które na nowo określa relacje między użytkownikami, oprogramowaniem i Internetem.