WPPG 2004 anulowany!

Niedawno informowaliśmy o Wiosennym Pucharze Pro Games 2004, turnieju ogłoszonym przez Pro Games – organizacje, której celem była promocja sportu elektronicznego w Polsce. Ze względu na słabą frekfencję i błędy organizacyjne impreza została odwołana a Pro Games kończy swoją działalność.

Poniżej oficjalna informacja umieszczona na stronie ProGames.org

Z przykrością zmuszeni jesteśmy poinformować, że długo zapowiadany i oczekiwany Wielki Finał Wiosennego Pucharu Pro Games 2004 został odwołany. Niestety frekwencja na eliminacjach w zeszłym tygodniu nie sięgnęła wymaganego minimum, aby impreza nie przyniosła strat. Mimo usilnych starań zespołu Pro Games nie udało znaleźć nam się alternatywy, wystarczająco zmniejszyć kosztów organizacyjnych, aby turniej mógł dobiec końca. Niestety nie udało nam się także utrzymać sponsora, który zrezygnował ze współpracy z nami w przeddzień podpisania umowy argumentując swoją decyzję niewystarczającą liczbą uczestników.

Jest nam niezmiernie przykro z tego powodu, dołożyliśmy wszelkich starań, aby turniej się odbył, lecz niestety to nie wystarczyło. Jednocześnie chcemy powiedzieć, że jesteśmy świadomi błędów, które popełniliśmy, że patrząc z dzisiejszego punktu widzenia niektóre rzeczy zorganizowane zostałyby inaczej gdybyśmy mieli przygotowywać WPPG 2004 jeszcze raz.

Chcemy podziękować graczom, którzy zapisali się i wzięli udział, pogratulować tym, którzy przeszli eliminacje i jednocześnie przeprosić wszystkich polskich miłośników gier komputerowych za to co się wydarzyło.

Wszystkim drużynom Half-Life: Counter-Strike, które zakwalifikowały się do Wielkiego Finału wypłacimy rekompensatę w wysokości 300 zł, natomiast wszystkim zakwalifikowanym graczom Quake III: Arena po 75 zł. Gracze, którzy potwierdzili swoje uczestnictwo w turnieju StarCraft: Brood War dostaną zwrot wpisowego (20 zł).

Zespół Pro Games zdaje sobie sprawę z zawodu jaki sprawił wszystkim liczącym na rozwój pro-gamingu w Polsce. Jeszcze raz pragniemy wszystkich bardzo przeprosić.

Tym samym Pro Games kończy swoją działalność.

Michał Dudek