al-Qaeda w sieci

Liderzy al-Qaedy – organizacji założonej przez Osamę bin Ladena do komunikacji najczęściej wykorzystują strony internetowe, gdyż telefony i e-maile dużo łatwiej jest namierzyć.

Agencje rządowe USA odpowiedzialne za ochronę kraju permanentnie przeszukują zasoby internetu w poszukiwaniu stron, na których mogą znajdować się np. instrukcje dot. następnego ataku.

Alneda.com – oficjalny serwis al-Qaedy jeszcze niedawno funkcjonujący w tej właśnie domenie – którego serwer zlokalizowany był w Singapurze na skutek działań rządu Stanów Zjednoczonych został zamknięty. Po 13h jego mirrory powstały na Malezji i w Teksasie. Zawartość tego serwisu została prawdopodobnie skopiowana na płyty CD, dzięki czemu nawet w przypadku odcięcia serwera od sieci, jak to miało miejsce w Singapurze – będzie można bardzo szybko wznowić jego działalność. Alneda.com – zawierał m.in. klipy audio-video z Osama bin Ladenem i moderowane chat-roomy dla członków organizacji.

A na koniec troszkę czarnego humoru. „Co ma wspólnego Osama Bin Laden z 20 dolarowym banknotem?” Z całą pewnością znacie odpowiedz na to pytanie, ale Ci którzy jej nie znają, znajdą ją na tej stronie.
Zobacz również:

Długa lista błędów – zamachy 11 września
Cyberterroryzm. Realne zagrożenie, czy przesadne obawy?
Osama bin Laden
Young Intelligent Hackers Against Terror
Look mom im on CNN
Sorry!