Batlle

Batlle jest robakiem internetowym napisanym w języku Visual Basic Script, będącym mutacją Homepage’a. Jego działanie polega na rozsyłaniu się pocztą elektroniczną oraz ładowaniu określonej strony w przeglądarce internetowej.

Batlle pojawia się na komputerze ofiary w postaci pliku załącznika do listu elektronicznego o następujących parametrach:

Temat: NUEVAS MEDIDAS DEL EJECUTIVO
Treść: Lo que nos faltaba: Batlle se desnuda para combatir la aftosa !! Tenés que verlo, es impresionante!
Załącznik: Batlle_Desnudo.JPG.vbs

Po uruchomieniu przez użytkownika pliku załącznika robaka aktywizuje się, a następnie tworzy własną kopię w pliku Batlle_Desnudo.JPG.vbs w katalogu tymczasowym oraz tworzy klucz w rejestrze, którego wartość informuje go, czy dokonał już masowej wysyłki, czy nie.

Jeżeli wartość utworzonego klucza równa jest 0, uruchamia się procedura masowej wysyłki kopii robaka do wszystkich adresatów znajdujących się w książce adresowej systemu Windows przy użyciu programu Microsoft Outlook lub Microsoft Outlook Express.

Po prawidłowym wykonaniu wysyłki robak usuwa wszystkie wiadomości zawierające jego kopie znajdujące się w folderach programu Microsoft Outlook lub Microsoft Outlook Express, aby na koniec załadować w oknie przeglądarki internetowej rządową stronę Urugwaju.