Bill Gates stawia na bezpieczeństwo

Bill Gates stawia na bezpieczeństwo swoich produktów. Świadczyć o tym może opublikowany na łamach internetowego magazynu The Register list, wysłany 15 stycznia br. przez samego Billa Gatesa do pracowników Microsoftu. Z publikowanego listu wynika, że wszyscy programiści Microsoftu mają teraz skoncentrować się na zabezpieczeniach programów i poświęcać im więcej uwagi.

„Jeżeli staniemy przed wyborem, czy do jakiegoś programu dodać nowe funkcje, czy też rozwiązywać problemy bezpieczeństwa, wybrać musimy bezpieczeństwo”

Jak twierdzi sam Bill Gates, firma Microsoft chce dążyć do tego, że przetwarzanie danych będzie równie bezpieczne, dostępne i niezawodne jak np. telefonia czy zaopatrzenie w prąd i w wodę. Bezpieczeństwo produktów ma być czynnikiem decydującym o sukcesie lub porażce microsoftowskiej strategii .Net, sprowadzającej się do załatwiania jak największej liczby zakupów i spraw poprzez internet.

Orginalna treść listu wysłanego przez Billa Gatesa do swoich pracowników dostępna jest na łamach magazynu internetowego The Register