Co drugi mail to spam

Jak wynika z najnowszego raportu Probe Research, spam wymyka się wszelkim próbom kontroli. Niechciane maile stanowią obecnie 50% wszystkich listów elektronicznych krążących po Sieci.

Spam powoduje, że poczta elektroniczna staje się bezużytecznym medium komunikacji. Przykładowo, odsetek tego typu poczty na serwerach AOL i MSN wynosi od 70% do 80%.

Alan Mosher, dyrektor Probe Research twierdzi, że spam zwiększa koszty dostawców usług internetowych, zmuszając ich do rozbudowy systemów komputerowych obsługujących pocztę, tak aby były one w stanie poradzić sobie z rosnącą ilością przesyłanych maili.

„Dostawcy powinni zaimplementować dodatkowe narzędzia, dające użytkownikowi większą kontrolę nad tym, co trafia do jego skrzynki pocztowej” – powiedział Mosher. Co więcej, sugeruje on także, że firmy internetowe powinny rozszerzyć usługi o systemy rozpoznające spam, zanim trafi on do użytkowników końcowych. „Ale nawet blokując i filtrując maile, spam nadal będzie trafiał na nasze skrzynki pocztowe” – dodaje Mosher.

Źródło informacji: EETimes