Drogocenne palce

Alex Nikitin, 17-latek z Londynu, ubezpieczył swoje palce na kwotę 375 tys. funtów (około 580 tys. USD). Powód? Nikitin jest zawodowym graczem komputerowym.

Młody Anglik bierze udział w finałach cyberolimpiady World Cyber Games, które dziś rozpoczęły się w Korei, a konkretnie w turnieju „Quake III”. Wzorem prawdziwych sportowców, Nikitin postanowił ubezpieczyć się na wypadek kontuzji. Choć kwota ubezpieczenia może wydawać się zawrotna jak na małoletniego gracza komputerowego, młody Anglik wie, co robi. Zawodowy gracz jest w stanie przez jeden sezon zarobić ponad 200 tys. dolarów. E-sporty stają się bowiem niezwykle intratnym przedsięwzięciem. Rośnie liczba dobrze płatnych zawodów, do tego dochodzą sponsorzy (Nikitin jest sponsorowany przez firmę Telewest – dostawcę szerokopasmowych usług internetowych).

Pierwszą walkę w turnieju Nikitin odbędzie jutro. Nie ściskamy kciuków – i to bynajmniej nie ze względu na obawę przed kontuzją. W tym samym turnieju występują bowiem Polacy – Mateusz Ozga i Andrzej Marcin. I to im życzymy powodzenia!