Novell zatwierdza zestaw rozwiązań różnych producentów

Firma Novell zaprezentowała wydajny zestaw sprzętu i aplikacji, złożony z oprogramowania firm Novell, JBoss i Oracle oraz serwerów HP.

Jest to pierwsza konfiguracja objęta nowym programem Validated Configuration firmy Novell, mającym na celu zmniejszenie ryzyka ponoszonego przez klientów, którzy wdrażają zintegrowane wielofunkcyjne zestawy rozwiązań opartych na systemie Linux.

Klienci mogą instalować taką zatwierdzoną konfigurację z pełnym zaufaniem oraz świadomością, że została ona przetestowana i opracowana zgodnie ze sprawdzonymi najlepszymi procedurami firmy Novell.

„Klienci chcą mieć pewność, że wdrażanie aplikacji opartych na Linuksie nie zaburzy funkcjonowania ich firm” – powiedział David Patrick, wiceprezes i dyrektor generalny działu Linuksa oraz usług i platform open source w firmie Novell.

„Weryfikując poprawność tego zestawu, Novell pozwala klientom uniknąć kosztownego i czasochłonnego modelowania oraz testowania pilotażowego, jak również daje im pewność, że rozwiązanie będzie działać tak jak powinno”.

Novell i jego partnerzy zdają sobie sprawę z tego, że klientom potrzebna jest elastyczność, pozwalająca bezpiecznie i bez obaw łączyć aplikacje o otwartym kodzie źródłowym (open source) z innymi produktami komercyjnymi w celu utworzenia najlepszego rozwiązania dla swojego środowiska. W ramach programu Novell Validated Configuration, firma Novell wraz z partnerami będzie integrować i testować wszystkie elementy zestawu, w celu zapewnienia wydajności klasy korporacyjnej, udokumentowania najlepszych procedur ich wdrażania i opracowania zalecanych konfiguracji.

„Klientom jest obecnie wygodniej wdrażać zintegrowane kombinacje oprogramowania baz danych i aplikacji w połączeniu z Linuksem” – powiedział Martin Fink, wiceprezes i dyrektor generalny działu open source i Linuksa w HP.

„HP osiągnął już poważny sukces, udostępniając ofertę produktów HP Linux Reference Architecture. Dzięki współpracy z Novellem w ramach jego programu Validated Configuration obie firmy będą lepiej przygotowane do dostarczania gruntownie przetestowanych, zoptymalizowanych zestawów rozwiązań, współpracujących z systemem Linux i oprogramowaniem open source”.

„JBoss chce, aby profesjonalne oprogramowanie open source było bezpieczną i niezawodną opcją dla klientów korporacyjnych” – powiedział Bob Bickel, wiceprezes ds. strategii i rozwoju korporacyjnego w firmie JBoss.

„Połączenie oprogramowania open source i produktów komercyjnych w zestawie zatwierdzonym przez firmę Novell odzwierciedla dzisiejsze realia rynkowe. Chcąc popularyzować oprogramowanie open source, producenci muszą ze sobą współpracować, aby zapewnić skuteczną ścieżkę jego implementacji”.

Zatwierdzona konfiguracja składa się z następujących produktów:

SUSE LINUX Enterprise Server 9 – flagowy system operacyjny Linux firmy Novell z najlepszymi na rynku zabezpieczeniami i możliwościami funkcjonalnymi.

JBoss Application Server 4.0 – najlepsza platforma J2EE klasy korporacyjnej o otwartym kodzie źródłowym przeznaczona do tworzenia aplikacji obsługujących biznes elektroniczny.

Serwery HP BladeSystem – serwery HP BladeSystem BL 20p i BL 30p, które łączą prostotę i efektywność konstrukcji typu blade oraz niski koszt standardów przemysłowych z narzędziami do zarządzania, co tworzy idealną platformę dla rozwiązań opartych na Linuksie i oprogramowaniu open source.

Oracle Database i Oracle Real Application Clusters – produkty bazodanowe zapewniające wysoki poziom dostępności, bezpieczeństwa i skalowalności. Połączenie bazy danych Oracle Database w klastry przy użyciu Oracle Real Application Clusters pozwala utworzyć niezwykle niezawodną infrastrukturę, która w przyszłości może być stopniowo rozwijana stosownie do potrzeb klientów.

Taka konfiguracja z certyfikatem Novell Validated Configuration jest pierwszym z serii zatwierdzonych zestawów produktów firm Novell, HP i Oracle, które umożliwią klientom elastyczne wdrażanie w dotychczasowych środowiskach zestawów rozwiązań pochodzących z wielu źródeł.

Dostępność

Dane dotyczące zatwierdzonej konfiguracji, zawierające testy wydajności, parametry techniczne oraz najlepsze procedury instalowania, będą dostępne w firmie Novell już w czerwcu 2005 r. Elementy sprzętowe i oprogramowanie wchodzące w skład zestawu powinny być dostępne w firmach Novell i HP w trzecim kwartale 2005 r.
http://www.novell.com