Opłaty za korzystanie z Gadu-Gadu

Od kilku dni w sieci komunikatora Gadu-Gadu, jednego z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce, krąży niepokojąca wiadomość, która zawiera informacje o tym iż, producent zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu. Ponadto dołączona jest instrukcja jak uzyskać bezpłatną wersję programu.

Treść wiadomości wygląda następująco:

Przepraszamy za klopoty z dostepem do serwerów GG w dniu 24.10 2004, które moga nastapic ze wzgledu na prace przy wprowadzeniu nowego systemu taryfikacji. Od poniedzialku (24.10) serwery GG beda juz calkowicie stabilne. Od poniedzialku uruchomienie dostepu na kolejne 30 dni nastapi 15 sekund po wyslaniu SMSa o tresci twoj_numer_GG na numer 79** za 9,88 + VAT .Producent GG zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu. Firma SMS Express uznała, że aby uporać się z ciągłymi kłopotami z łączeniem się z serwerem musi zainwestować w nowe łącza i serwery. Dodatkowo producent GG uznał, że większość użytkownik w zaprzestaje korzystania z GG na korzyść innych komunikator w. W tej chwili są przeprowadzane badania i wykonywane są statystyki ilości przesłanych wiadomości przez Twoje GG. Jeżeli wyślesz tą wiadomość do minimum 10 (im więcej tym lepiej) Dostaniesz darmowe GG .TO NIE JEST ŻART”

Jak się później okazało jest to żart a raczej kolejna próba wyłudzenia pieniędzy przy pomocy komunikatora. Oczywiście sami producenci nie zamierzają wprowadzić żadnych opłat za korzystanie z programu – informują również o tym na stronach domowych komunikatora Gadu-Gadu:

Informujemy że NIE ZAMIERZAMY wprowadzać opłat za korzystanie z Gadu-Gadu, a informacje o konieczności wysłania SMSa na numer 79XX są NIEPRAWDZIWE. Zespół Gadu-Gadu

Na koniec można, a nawet trzeba zadać sobie pytanie czy produkty komercyjne są z góry skazane na liczne próby wyłudzenia oraz ataki, zaś w przypadku produktów darmowych, z których nie ma jak „wydusić grosza”, problem taki nie istnieje?

Zobacz również:
– Kolejny błąd w Gadu-Gadu
– Nowe, bezpieczne Gadu-Gadu?
– Trwa ekspansja komunikatorów internetowych
– Błąd w najnowszym kliencie Gadu-Gadu
– GG znów dziurawe!
– Gadu Gadu wciąż niebezpieczne!
– Lista haseł GG już usunięta
– Gadu Gadu nadal niebezpieczne – wykradanie haseł
– Sniffer Gadu-Gadu raz jeszcze
– Gadu-Gadu – hasła również nie są bezpieczne!