ComArch otworzył centrum badawczo-rozwojowe w Warszawie

Młodzi informatycy z zespołu, który w tym roku zdobył w USA mistrzostwo świata w programowaniu zespołowym, stanowią trzon nowego centrum badawczo-rozwojowego ComArchu.

Ulokowane w Warszawie centrum oparto na grupie studentów z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego wsławionych zwycięstwem w tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu. Szefem siedmioosobowego zespołu został jeden z nich – Andrzej Gąsienica-Samek. – Ci ludzie nie tylko wygrywali konkursy międzynarodowe. Każdy z nas ma co najmniej kilkuletnie doświadczenie we współpracy z firmami informatycznymi – mówi Gąsienica-Samek.

Ośrodek zajmie się w projektowaniem nowych narzędzi programistycznych, które mają podnieść wydajność i jakość produkcji oprogramowania krakowskiej firmy. Narzędzia będą jednak tworzone także z myślą wprowadzenia ich na rynek i w przyszłości ComArch zamierza także sprzedawać je jako swoje produkty. Zdaniem szefa spółki prof. Janusza Filipiaka, inwestycja stanowi podtrzymanie tradycji naukowo-badawczych firmy, która sama ma akademickie korzenie. – Wierzę, że inwestycja przełoży się z czasem także na konkretny wynik komercyjny – mówi Filipiak.

Źródło informacji: Gazeta Wyborcza